Dny evropského dědictví 10. 9. 2016 na zámku ve Světlé

Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Jedná se o významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí, která rozšiřuje a zvyšuje obecné povědomí o našem kulturním dědictví. Cílem je hledání cest ke kořenům naší evropské civilizace. Více informací o akci a přehled památek zde.

Zámek ve Světlé se opět zapojil do této celoevropské akce. Dny evropského dědictví se na zámku uskuteční v sobotu 10. 9. 2016. Zámecké expozice jsou otevřeny od 10 do 17h. V rámci akce je pro návštěvníky připraveno zvýhodněné vstupné na všechny zámecké okruhy.

Ve večerních hodinách se můžete těšit na Zámeckou noc - netradiční prohlídky zámku. Průvodkyně provedou nejstaršími částmi zámku (renesanční část křídla a sklepení), prohlédnete si opravené prostory, kde se v současnosti nachází Expozice historických hodin, obrazů a soch, zavítáme do Rytířského sálu a také do míst, která na rekonstrukci ještě čekají. Prohlídky začínají v 19, 20 a 21h. Doporučujeme rezervaci na emailu nebo na tel. čísle 778 075 588.

Těšíme se na Vás

 

 

 

 

 

Nahoru