Stromek splněných přání 2015

Co je smyslem vánočního Stromku splněných přání?

Smyslem je ukázat, že v naší zemi je bohužel ještě mnoho dětí, jejichž sny zůstávají pouze na úrovni přání. Jsou to stejné děti, jako jsou ty naše, jen nemohou mít svůj stromeček, nemohou mít svou štědrovečerní večeři, nemohou zažít Vánoce "doma". I tyto děti prožívají své každodenní radosti a starosti, ale kvůli okolnostem častokrát zapomínají na své sny a přání. Smyslem je splnit alespoň to jedno přáníčko každému dítěti, které je v našich azylových nebo dětských domech.

V loňském roce uspořádal zámek první ročník charitativní akce „Stromek splněných přání“, při které jsme společně pomáhali zpříjemnit Vánoce dětem z Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové. Byli jsme velmi mile překvapeni, že jste projevili tak velký zájem a splnili přání 20 dětem!!! Ve fotogalerii na zámeckém webu si můžete prohlédnout děti s dárky od Vás. Děkujeme všem štědrým dárcům, kteří se do projektu v minulém roce zapojili!

Naším zámeckým dárkem byla pozvánka na zámek ve Světlé pro vice než 50 maminek s dětičkami, které přijely o zářijovém víkendu strávit na zámku příjemné dopoledne. Navštívily dvě dětské expozice, kde si prohlédly panenky a poslechly si některé posázavské pověsti a v kavárně pak na ně čekalo občerstvení.

Teď připravujeme již 2. ročník projektu „Stromek splněných přání“, který se uskuteční v sobotu 28. listopadu 2015 na zámku ve Světlé. Tentokrát budeme plnit přání dětem z Dětského domova Nová Ves u Chotěboře.

Součástí slavnostního rozsvícení zámku a stromečku bude doprovodný program. V odpoledních hodinách bude na zámeckém nádvoří probíhat vánoční jarmark, otevřena bude také zámecká kavárna Ladurée. Pro zájemce budou zpřístupněny zámecké expozice. Od 17 h h budeme mít na nádvoří zámku bohatý kulturní program zakončený slavnostním ohňostrojem.

Srdečně Vás zveme na zámek, kde můžete strávit příjemné odpoledne v prvním adventním víkendu!!! Chcete někomu udělat radost a spojit příjemné s užitečným? Darujte v letošním roce dárečky dětem z Dětského domova Nová Ves u Chotěboře!!!! Díky vám budou mít děti veselejší Vánoce. Předem Vám děkujeme za všechna splněná přání! Děkujeme Vám, že děláte radost dětem, které nemohou vyrůstat v rodině!


Zpět na přehled aktualit

Nahoru